Простір гри та іграшки - найскладніше для батьків, тому що воно дуже мінливе, непостійне. Іграшки нашого дитинства принципово відрізняються від сучасних.
Отже, чотири поради батькам з придбання ігор та іграшок для дітей дошкільного віку.
Порада перша
Вибір іграшки – серйозна доросла справа, яка вимагає часу і знань. Не беріть з собою дітей. Необхідно враховувати особливості характеру і здоров'я, здібності і переваги дитини, а також уклад життя вашої родини: простора чи квартира, чи здорові всі домочадці і т.д.
Порада друга
Дізнайтеся у вихователів своєї групи в які ігри і як грає ваша дитина. Купивши аналогічну гру ви вирішите відразу два додаткові завдання: з великою ймовірністю ви придбаєте правильну, корисну для розвитку іграшку. Крім того ваша дитина буде з самого початку знати як грати в цю гру, та й вас навчить.
Порада третя
Як вибрати магазин? Слід звернути увагу на асортимент - відсутність героїв західних блокбастерів для дітей, незграбних електронних іграшок, репетують з китайським акцентом звірів або ляльок, нарешті, дуже добре обмежений арсенал або навіть повна відсутність зброї - ознаки правильного магазину дитячих іграшок.
А що ж має бути на полицях? Конструктори і будівельні матеріали, настільно-друковані ігри, набори для творчості, головоломки, спортивні ігри та набори, обладнання для рольових ігор (кухні, перукарні, майстерні, набори доктора), дидактичні посібники для знайомства з навколишнім світом, кубики, мозаїки, ігрові будиночки , машинки, гаражі, знаки естакади, ляльки та лялькове господарство і т.д.
Порада четверта
Запам'ятайте кілька принципів відбору іграшок для вашої дитини:
1. Про безпеку іграшки свідчить наявність сертифіката, іграшка не повинна мати явно механічних і хімічних ознак небезпеки для здоров'я дитини.
2. Не повинно бути явних ознак які провокують в дитини агресію і жорстокість, або викликають страх і тривогу.
3. Не повинні принижувати людські гідності.
4. Не повинна викликати психологічної залежності.
5. Відповідність іграшки зазначеного в описі віку дитини.
6. Можливість використання іграшки для розвитку здібностей дитини (пізнавальні, фізичні, художній розвиток).
7. Естетичність зовнішнього вигляду іграшки і відсутність помилок в її конструкції.
Немає коментарів:
Дописати коментар